fbpx

ISO STANDARTAI

Žemaičių Kalvarijos gimnazijoje – „Mažosios Velykėlės su močiute“

Prieš pat Šv. Velykas Plungės rajono Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijoje moksleivius maitinanti VšĮ „Bruneros“ organizavo  nuostabų edukacinį renginį „Mažosios Velykėlės su močiute“. Jo metu pradinių klasių mokinukai susirinkusioms į šventę savo močiutėms padovanojo gražų ir nuotaikingą koncertą, o po to visi kartu dažė kiaušinius.

Šio renginio tikslas, kuris kiekvienais metais maitinimo įstaigos „Bruneros“ iniciatyva vyksta mokyklose visoje Lietuvoje, — puoselėti tėvų, senelių ir vaikų, anūkų santykius, ugdyti sveikos mitybos kultūrą bei puoselėti lietuviškąsias tradicijas. O artėjant atgimimo šventei – Šv. Velykoms — tai ypač aktualu.

Nuotaikingo koncerto metu, vykusio gimnazijos salėje, pradinių klasių mokinukai pakvietė ir savo močiutes, kurių susirinko net vienuolika, kartu pašokti, o vėliau išsiskirstė po klases marginti pagrindinio velykinio atributo – kiaušinių.

Po koncerto atskirai klasėse gimnazijos pirmokai, antrokai, trečiokai ir ketvirtokai entuziastingai mokėsi, kaip dažyti kiaušinius, kodėl juos reikia dažyti, kokius – virtus ar žalius – naudoti, kokias spalvas parinkti, ką daryti, kad margučiai išeitų kuo gražesni ir įvairesnių spalvų. Mažiesiems noriai talkino jų gerosios močiutės. Jos mielai papasakojo vaikams, kaip geriausiai nudažyti kiaušinius, kokias priemones naudoti. Taip pat jos kalbėjo ir apie tradicinę Velykų šventę, Lietuvoje švenčiamą nuo neatmenamų laikų, bei jos reikšmę žmonių gyvenime.

VšĮ „Bruneros“ Marketingo skyriaus vadovė Silva Petrikauskienė džiaugėsi šiuo tradiciniu jau trečius metus visoje Lietuvoje įgyvendinamu projektu, kuris įtraukia šimtus vaikų iš įvairių mokyklų. Kaip sakė vadovė, šiemet buvo kviestos projekte dalyvauti visos mokyklos, kuriose  VšĮ ,, Bruneros“ teikia maitinimo paslaugas- atsiliepė dvi Plungės rajono mokyklos – Alsėdžių ir Žemaičių Kalvarijos.

VšĮ „Bruneros“ Plungės skyriaus valgyklų vadybininkė Viktorija Lukaitė pasakojo, kad jų įstaiga šioms mokykloms dovanojo kiaušinių, dažų, lipdukų, servetėlių bei visų kitų priemonių, kurios reikalingos kiaušiniams dažyti. Tad mažieji M. Valančiaus gimnazijos mokinukai, kaip pasakojo vadybininkė, kartu su savo artimaisiais noriai juos margino, klausėsi kiaušinių dažymo patarimų ir daug ko išmoko. Po to renginio dalyviai, mažieji gimnazijos mokinukai, už aktyvų ir kruopštų darbą buvo apdovanoti diplomais, o mokyklos valgykloje vaišinosi „Bruneros“ pateiktomis saldžiomis vaišėmis.

Žemaičių Kalvarijos M. Valančiaus gimnazijos socialinė pedagogė Gitana Jurčienė, dalyvavusi renginyje, buvo patenkinta surengta puikia švente bei aktyviu mokinių ir jų močiučių dalyvavimu. Ji pabrėžė, kad jų mokykla labai bendruomeniška,  vaikų artimieji noriai dalyvauja visuose gimnazijoje organizuojamuose renginiuose. Tačiau šis renginys, pasak socialinės pedagogės, ypač sudomino mažųjų močiutes. Tad jos jau antri metai noriai dalyvauja VšĮ „Bruneros“ inicijuojamoje „Mažųjų Velykėlių su močiute“ renginyje, nes visos labai rūpinasi savo mažaisiais anūkėliais bei trokšta, kad jie maitintųsi kuo sveikiau, kad užaugtų gražūs ir stiprūs.

„Esame labai patenkinti VšĮ „Bruneros“ teikiamomis paslaugomis, nes maitina mus skaniai ir sveikai. Pernai pasikeitus valgiaraščiams ir į juos įtraukus kuo daugiau sveikų produktų, ir mokiniai, ir jų tėveliai bei visa mokyklos bendruomenė liko patenkinta. Siekiame, kad mūsų mažieji valgytų kuo įvairenį ir sveikesnį maistą, nes nuo to priklauso gyvenimo kokybė. To siekia ir maitinimo įstaiga „Bruneros“, kuri visada ateina pagalbą, kai to reikia, dovanoja mūsų mokyklai produktų įvairių švenčių metu. Niekada neatsisako padėti, tad su šia įstaiga einame į pokalbį kaip į diskusiją“, — džiaugėsi betarpišku bendradarbiavimu su „Bruneros“ gimnazijos socialinė pedagogė G. Jurčienė ir pridūrė, kad ypač džiugu, kai į įvairias akcijas, renginius įtraukiami ir mokinių artimieji.

Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Jacikaitė taip pat labai šiltais žodžiais atsiliepė apie VšĮ „Bruneros“, maitinančią jų mokyklą. „Visa mokyklos bendruomenė bei mokinių tėveliai patenkinti ne tik sveiku šios maitinimo įstaigos tiekiamu maistu, bet organizuojamais renginiais, kuriuose noriai dalyvauja ir mokinių artimieji. Tai – labai graži akcija. Buvimas kartu ugdo bendruomeniškumo jausmą, o tai labai svarbu ugdant jaunąją kartą“, — pabrėžė gimnazijos pavaduotoja ugdymui. „Džiaugiamės, kad visa bendruomenė mielai dalyvauja mūsų organizuojamuose edukaciniuose renginiuose. Mums, maitintojams, labai svarbu, kad būtų kalbama apie sveiką maistą,  mitybos kultūrą, sveiką gyvenimo būdą, lietuviškų papročių puoselėjimą.  Puiku, kad į tokius projektus pavyksta įtraukti ir moksleivių šeimos narius. Tai svarbu, nes giliu mūsų įsitikinimu mitybos įpročiai pradeda formuotis šeimoje ankstyvoje vaikystėje “, — pabrėžė S. Petrikauskienė.

2019-05-07T09:40:44-02:00