fbpx

ISO STANDARTAI

Tautos tradicijoms puoselėti – „Mažosios Velykėlės su močiute“

Balandžio 18 dieną Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos pradinukai, jau nusiteikę pavasario atostogoms, skubėjo į netradicinę pamoką. 4C klasės mokiniai ir jų močiutės buvo pakviesti į socialinio partnerio VšĮ „Bruneros“ inicijuotą edukacinį užsiėmimą „Mažosios Velykėlės su močiute“, kuriame ne tik gilino žinias apie Velykas, jų prasmę, bet ir stengėsi panaudoti išmonę bei savo rankomis sukurti stebuklą – kiaušinį paversti įmantriu margučiu.

 

Močiutės nubraukė ir džiaugsmo ašarą

Susitikimo metu ketvirtokai savo močiutes pasveikino menine programėle, įteikė atminimo dovanėles, palinkėjo šypsenų ir gražių pavasario žiedų! Šventėje dalyvavusios močiutės, stebėdamos anūkų pasirodymus, neslėpė susižavėjimo, o ne viena nubraukė ir džiaugsmo ašarą.

Pradinių klasių mokytoja Rasmuta Valčiukienė renginio dalyvius supažindino su Velykų simboliais, margučių kilme, pademonstravo savo skutinėtus, pieštus ir kitomis priemonėmis dekoruotus kiaušinius. O ši pedagogė tikrai turi, ką parodyti, nes ji kasmet stebina įmantriai margintais vištų, žąsų ar net stručio kiaušiniais.

Tai jau antrosios tokios Velykėlės Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje. Praėjusiais metais buvo surengta pirmoji panaši šventė, kuri labai patiko vaikams, todėl idėjos iniciatorė – maitinimo paslaugą mokykloje teikianti viešoji įstaiga „Bruneros“ – nusprendė tokią šventę surengti ir šiemet.

 

Svarbu puoselėti Velykų tradicijas

Viešosios įstaigos „Bruneros“ atstovai įsitikinę, kad labai svarbu puoselėti tautos tradicijas, pabūti su vaikais, pabendrauti, rengti edukacinius užsiėmimus, skatinti jų kūrybiškumą, suteikti žinių apie tradicines šventes, užsiėmimus, sveikus tradicinius patiekalus.

Juk dabar gyvename greito maisto, kebabinių, picerijų, kitokių panašių užkandinių laikais. Todėl organizuodama tokius renginius vaikų maitinimo paslaugą mokykloje teikianti įmonė turi tikslą ne tik suburti bendruomenę, papasakoti vaikams apie gražiausias velykines tradicijas bei papročius, bet ir dar kartą priminti, kad mitybos kultūra privalo būti ugdoma šeimoje, vaikams turi būti perduodamos žinios apie sveikus tradicinius produktus, kuo jie vertingi, ką iš jų galima pagaminti. Tada moksleiviams nekils pagundų rinktis menkaverčius užkandžius per pertraukas, jie mieliau valgys šviežią, šiltą, sveikatai palankų ir kaip namie ruoštą maistą mokyklos valgykloje.

 

Vaikai noriai ėmėsi darbo

Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija rengia ištisą grandinę įvairių integruotų pamokų. Apie Velykas vaikai sužino ir per matematikos, ir per pasaulio pažinimo, ir per lietuvių kalbos ar dailės pamokas. O paskutinę savaitę prieš pavasario atostogas Velykoms skiriama daugiausiai dėmesio.  Pedagogai neabejoja, kad „Mažųjų Velykėlių su močiute“ dirbtuvės tikrai parodo, kiek vaikai savyje išsaugojo tų žinių, o praktinė veikla padeda jas dar geriau įtvirtinti.

Viešoji įstaiga „Bruneros“ parūpino svarbiausių atributų – galybę kiaušinių, kurie turėjo pavirsti nuostabiais margučiais.

Entuziastingai nusiteikusių vaikų keliskart raginti susikaupti ar kibti į darbą nereikėjo. Kiekvienas įdėmiai klausėsi mokytojos parengto pristatymo, o tada ėmėsi darbo. Kiekvienas norėjo pradžiuginti ne tik save, bet ir artimuosius – į namus parsinešti ne tik dailų margutį, bet ir apdovanojimą.

 

Margučius vertino net dvi komisijos

Netradicinėje pamokoje vaikai su savo močiutėmis išbandė įvairius kiaušinių marginimo būdus, jie kiaušinius puošė natūraliomis ir dirbtinėmis medžiagomis. O baigus darbą smagiausia buvo įvertinti draugų ir močiučių išmonę, pademonstruotą kruopštumą, meniškumą, kūrybiškumą.

Tam buvo sudarytos net dvi margučių vertinimo komisijos: močiutės vertino anūkų kurtus margučius, o vaikai buvo puikūs močiučių darbo rezultatų vertintojai.

Renginio „Mažosios Velykėlės su močiute“ dalyviams, pelniusiems prizines vietas bei nominacijas, įteiktos viešosios įstaigos „Bruneros“ padėkos. Pralaimėjusių nebuvo, nes visi pasisėmė puikių emocijų, turėjo įdomios veiklos, todėl ir laikas pralėkė nepastebimai.

„Susitikime vyravo nuoširdus bendravimas ir bendradarbiavimas, pasidalijimas patirtimi, Velykų papročiais ir tradicijomis. O svarbiausia, kad šio renginio dalyviai patyrė daug abipusės meilės, supratimo, pagalbos, šilumos ir malonių emocijų“, – renginio „Mažosios Velykėlės su močiute“ sėkme ir nauda neabejoja pradinių klasių mokytoja Rasmuta Valčiukienė.

 

 

2019-05-07T09:42:59-02:00