fbpx

ISO STANDARTAI

Šventėje „Mažosios Velykėlės su močiute“ puoselėjamos senolių tradicijos

 

VšĮ „Bruneros“ ne tik teikia profesionalias maitinimo paslaugas įvairioms įstaigoms, įmonėms ir organizacijoms Lietuvoje, bet ir jose organizuoja renginius, puoselėjančius kultūrines tradicijas bei vertybes. Didžiąją Velykų savaitę Žygaičių gimnazijos valgykloje šios maitinimo įstaigos skyriaus direktorė Adelė Jonauskienė surengė pradinukams ir jų močiutėms šventę – edukaciją „Mažosios Velykėlės su močiute“.

Maitinimo įstaigos darbuotojos trečiokams ir ketvirtokams paruošė vaišes ir kiaušinių marginimo edukacijai reikalingas priemones. Į renginį sugužėjo trisdešimt mokinukų su mokytojomis Rasute Petrikiene ir Lina Latožiene, su lauktuvėmis atskubėjo mažųjų šauniosios močiutės.

– Mūsų įmonė  VšĮ ,,Bruneros“ jau trečius metus organizuoja šventę – edukaciją „Mažosios Velykėlės su močiute“. Norime ne tik suburti bendruomenę, dažant margučius pakalbėti apie sveiką maistą ir apie tai, kokio maisto reiktų atsisakyti, papasakoti vaikams apie gražiausius velykinius papročius, bet ir pakviesti žmones į valgyklas, supažindinti su jų aplinka, ten tiekiamu, pagal visus vaikų mitybai keliamus reikalavimus pagamintu maistu. Juk dažnai būna, kad tėveliai net nežino, kur ir ką mokyklose valgo jų vaikai.

Labai smagu, kad kasmet susirenka nemažas būrys močiučių, kurios savo anūkams atveria puoselėjamų tradicijų skryneles, atskleidžia ne vieną šimtmetį perduodamus iš kartos į kartą senolių papročius, – linksmai kalbėjo skyriaus direktorė A.Jonauskienė. – Šios akimirkos ilgam išliks mažose širdelėse ir tikiu, kad turės tęstinumą.

Edukacijoje centrine figūra buvo energingoji senjorė Irena Pilypienė – trečiokės Emilijos ir šeštokės Augustės močiutė, daugelį metų dirbanti gimnazijoje. Ji kasmet moko moksleivius tradiciškai vašku marginti ir natūraliomis priemonėmis dažyti kiaušinius. Į „Bruneros“ organizuotą renginį atsinešusi vašku išrašytų ir nudažytų vištų ir žąsų kiaušinių, sulaukė garsių susižavėjimo šūksnių ir smalsių dalyvių žvilgsnių.

– Šio kruopštaus, įdomaus, tradicijomis ir tautiškumu alsuojančio amato mus išmokė mamytė, – atviravo ponia Irena, jai pritarė sesuo Gražina, edukacijoje dalyvavusi su trečioke anūke Gabija. – Dažau naudodama natūralias priemones: ciberžoles, violetinį kopūstą, svogūnų lukštus.

Ji pradinukams rodė išrašymui vašku naudojamas priemones, demonstravo, kaip jomis naudotis proceso metu, pasakojo marginimo raštų kilmę, jų reikšmę. Jaunatviškos senjorės Ona Kurienė ir Vida Venckienė vaizdingai ir emocingai prisiminė, kaip jų tėveliai ir seneliai laikydamiesi papročių švęsdavo Velykas, kas jas vaikystėje labiausiai džiugindavo.

Aktyvios močiutės, prisėdusios prie kiaušinius marginusių mokinukų, negailėjo jiems patarimų, pagyrimų, paskatinimų. Senjorių akyse spinduliavo begalinė meilė, gerumas, švelnumas, o veidus puošė džiugios šypsenos. Savo močiute nuoširdžiai didžiavosi ketvirtokė Ieva Dragūnaitė, nuolat ją apkabindama ir akylai rūpindamasi, kad jai renginyje būtų smagu ir linksma.

Mergaitės ir berniukai pirmiausia nudažė kiaušinius juos palaikydami vandenyje ištirpintuose dažuose, tuomet spalvotais rašikliais kūrė įvairius raštus jungdami brūkšnelius ir vingiuotas linijas. Kruopštumo ir atidumo mokinukams netrūko – nė vienas kiaušinis nebuvo sudaužytas! Baigiantis šventei garbės raštai įteikti I vietos laimėtojai Ievai Dragūnaitei, II vietą užėmusiai Sidai Klumbytei, III vietos prizininkei Patricijai Sabockytei. Padėkų raštai įteikti 10-čiai nominantų už kruopštumą, stropumą, linksmumą, meistriškumą, meniškumą, išradingumą.

Pradinukai dėkojo močiutėms skanduodami „ačiū“ ir plodami, o anūkėlės, švelniai prigludusios, bučiavo ir mylavo savo rūpestingąsias močiutes, kurioms „Bruneros“ vardu buvo įteiktos dovanėlės. Puikiosioms senjoroms palinkėta sveikatos, džiaugsmo ir laimės, vaikų ir anūkėlių pagarbos bei meilės, šilčiausių pasaulyje šypsenų. Močiutės dėkojo maitinimo įstaigai už džiugią mažą šventę, dar labiau suartinančią ir dar glaudesnį ryšį mezgančią tarp jaunosios ir vyresniosios kartos, visiems linkėjo Dievo palaimos.

 

 

 

2019-05-07T09:44:57+00:00