fbpx

ISO STANDARTAI

Bendri užsiėmimai vienija skirtingas kartas

Vilkaviškio pradinės mokyklos ugdytiniams šios šv. Velykos buvo išskirtinės, nes jie jau patys žinojo ne vieną būdą, kaip gražiai nudažyti margučius. Dar prieš šią šventę pradinukai dalyvavo netradicinėje klasės valandėlėje „Mažosios velykėlės su močiute“, kurioje sėmėsi margučių puošybos žinių, dažė VšĮ „Bruneros“ dovanotus kiaušinius.

Įpročiai formuojami šeimoje

VšĮ „Bruneros“ jau ne pirmą kartą prieš pat šv. Velykas pradžiugina pačius mažiausius mūsų rajono gyventojus. Ankstesniais metais panašios šventė surengtos Gižų Kazimiero Baršausko bei Keturvalakių mokyklose-daugiafunkciuose centruose. Kaip pasakojo VšĮ „Bruneros“ Vilkaviškio skyriaus direktorė Virginija Karčiauskienė, šios įmonės iniciatyva panašūs renginiai organizuojami ne vienoje Lietuvos ugdymo įstaigoje. Šventė kasmet sutraukia per pusę tūkstančio vaikų. Pagrindinis renginio tikslas – į bendras veiklas įtraukti visus šeimos narius, kelias skirtingas kartas.

Tradicijos nebuvo laužomos ir šiemet. Vilkaviškio pradinėje mokykloje į margučių dažymo užsiėmimus rinkosi ir vaikai, ir tėvai, ir seneliai. Vienoje klasėje kiaušinius margino net keturių vienos šeimos kartų atstovai. Visi šventės dalyviai noriai puošė margučius, mokėsi vieni iš kitų, šiltai bendravo. Ypač atrakcija dažyti kiaušinius džiaugėsi patys mažiausi vaikučiai. Pasak V. Karčiauskienės, būtent toks ir buvo VšĮ „Bruneros“ suorganizuoto renginio tikslas.

Pasak VšĮ „Bruneros“ atstovų, jiems, kaip įvairiose švietimo įstaigose maitinimą organizuojančiai įmonei, svarbu, kokius maitinimosi įpročius vaikai ugdosi. O juk būtent šeimoje vaikas turi gauti supratimą apie sveiko maitinimosi kultūrą. Dėl šios priežasties būtina skatinti tarpusavio bendravimą, buvimą šeimoje, kalbėjimąsi.

„Maitinimą tiekiančiai mūsų įmonei labai rūpi vaikų sveikata. Gaminame skanų, subalansuotą, sveiką maistą, laikomės visų vaikų mitybą reglamentuojančių įstatymų. Patiekaluose naudojame mažiau druskos, cukraus, riebalų. Organizuodami šią šventę norėjome ne tik suburti bendruomenę, perduoti vaikams gražiausias velykines tradicijas bei papročius, bet ir pakviesti žmones į valgyklas, supažindinti su jų aplinka, ten tiekiamu maistu. Juk dažnai būna, kad tėveliai net nežino, kur ir ką mokyklose valgo jų vaikai, – sakė V. Karčiauskienė.

Jos teigimu, labai svarbu, jog tėvai suprastų, kad VšĮ „Bruneros“ į mokyklų valgyklas tiekia šviežią ir skanų maistą, niekuo nenusileidžiantį namuose ruoštiems patiekalams.

Svarbu išlaikyti tradicijas

Vilkaviškyje vykusiame renginyje svarbiausia buvo sustiprinti ryšį tarp artimųjų bei perduoti gerąsias tradicijas iš kartos į kartą. Tai pavyko kuo puikiausiai. Vaikai savo tėvams bei seneliams deklamavo eiles, dainavo dainas, o pastarieji atsidėkodami su jais pasidalijo kiaušinių marginimo patirtimis.

Vieno iš pradinukų močiutė Leonarda Gaurylienė pasakojo, kad vaikystėje labai laukdavo Velykų bobutės, tačiau jos pamatyti taip ir neteko.

„Būdavo prisimarginame kiaušinių ir tikimės, kad Velykų bobutė užsuks į svečius. Deja, jai vis pavykdavo išlikti nepastebėtai. Esu tik kampą jos sijono, galą skaros ar pro duris dingstantį užkulnį mačiusi. Tiesa, ji visada palikdavo dovanų – obuolį, riešutų ar riestainį. Ilgai tikėjau Velykų bobute“, – pasakojo L. Gaurylienė.

Dar viena močiutė Dana Akucevičienė teigė, kad Velykė ją lankė tol, kol ši ja tikėjo. Vėliau ji ateidavo pas jos vaikus, anūkus, o dabar lanko du proanūkius. Ši močiutė visiems pradinukams įteikė dovanų – kiekvienam po savo dažytą margutį.

2019-05-07T09:48:43+00:00