fbpx

ISO STANDARTAI

Kelios kartos prisiminė tradicijas, rimtai dirbo ir vaišinosi sveikomis „Bruneros“ vaišėmis

Tas penktadienis Simono gimnazijos pradinukams buvo neįprastas, bet labai smagus. Pirmiausia reikėjo padirbėti, paskui linksmintis. Tačiau ir darbas, ir linksmybės vaikams teikė labai daug džiaugsmo, mat šėliota ne tik su  klasės bičiuliais, bet ir su juos labai mylinčiomis močiutėmis.

VšĮ „Bruneros“ jau trečius metus tūkstančiams šalies pradinukų suteikia tokią galimybę. Pažangi, daug nuveikusi socialinės atsakomybės srityje, įstaiga remia šimtus renginių. Vienas iš jų – jau minėtos „Mažosios Velykėlės su močiute“.

Mažosios Velykėlės yra tarsi Velykų atkartojimas, šventė skiriama mažesniems vaikams. Šiemet Simno gimnazijos pradinių klasių bendruomenė nutarė įsijungti į po „Bruneros“ skėčiu  mažąsias Velykėles švenčiančiųjų būrį. Viena yra kiaušinius marginti šeimoje, kita – su bendraklasiais, kur gali ir paišdykauti, ko neišvengė ir simniškiai.

Marginant kiaušinius vaikų fantazija liejosi per kraštus, nesvarbu, kad dažai ne tik delniukuos, bet ir apdaruose paliko savo pėdsakų. O dar smagiau, kaip ir močiučių palaidinės nusitaškuoja. Mamoms belieka tik rankomis skėstelti, negi barsi savas mamas ar anytas.

Po kiaušinių dažymo, pirmojo smagaus šventės etapo, sekė trumpa pamokėlė, kuri vertė mažuosius ir galveles pasukti. Kad ir į tokį klausimą atsakant, ką reiškia margučių  spalvos?

Pasukę galveles, visi į kiemą išbėgo fiziškai padirbėti, nes ketvirtokės Godos močiutė Albina Kasperavičienė tiek įvairių žaidimų, estafečių paruošė, kad nuobodžiauti nė vienam pradinukui neteko. „Mažosios Velykėlės su močiute“ išsirituliojo į visos dienos renginį, šios gimnazijos maitinimo įstaigos ugdymo dieną.

Močiutė Albina – veiklus žmogus, netradicinė močiutė, taip apibūdintum šią šaunią senjorą. Ji ir vaikus labai įdomiu būdu mokė kiaušinius marginti, naudojant plaukų gumytes. „Iš žurnalo išmokau šios gudrybės. Kiaušiniai tarsi zebriukai gaunasi. Su vašku išdabinti man yra gražiausi, bet aš tokiam būdui neturi meninių gabumų. Dar įvairių žolyčių prisirinkome tai kiaušinius jomis apdėję į dažus sumerkėme. Jauniems patinka visokie blizgučiai, bet mums, močiutėms, jie labai nepriimtini“, – trumpai drūtai pakalbėjusi senjora Albina išskuba paskui vaikus į sporto aikštelę.

„Bruneros“ skyriaus vadybininkė Laura Pranskevičiūtė pasakoja, kad kiekvienai pradinukų klasei buvo dovanota baltų kiaušinių ir marginimo priemonių. Vaikams patiko išbandyti naujus marginimo būdus – dekupažą, dažymą naudojant įvairias žoleles, žiedus. Įstaiga pasirūpino, kad nė vienas vaikas neliktų be paskatinimo, sveikų skanėstų, įdomių suvenyrų. Numatyta buvo net 15 nominacijų, tad visiems įvertinimų ir paskatinimų užteks.

Mokslo ir švietimo įstaigų, socialinių įmonių, organizacijų, mažų ir didelių žmonių maitinimu visoje Lietuvoje besirūpinančios „Bruneros“ Marketingo skyriaus vadovė Silva Petrikauskienė teigia, kad tokiomis šventėmis norima skatinti vaikų sveikos mitybos įpročius. O tai, kas susiformuoja vaikystėje išlieka ilgam. Labai norėjosi, kad močiutės savo gyvenimiškas žinias perduotų anūkams.

Tas procesas ir įvyko daugelyje šalies rajonų, Simne taip pat bendram kūrybiniam edukaciniam darbui susėdo kelių kartų atstovai iš šeimų ir iš mokyklos.

Ir trumpas ekskursas. Tėvai ir seneliai šiame susibūrime turėjo galimybę pasidžiaugti ir pagirti „Brunerą“, kad ši maitinimo įstaiga dėmesį skiria maisto saugai, higienai, estetikai, aptarnavimo kultūrai, kad vertina ir patiekalų gamybai renkasi lietuviškas daržoves, kad remia šventes, kurios ilgai prisiminimuose lieka.

2019-05-07T09:14:16-02:00