fbpx

ISO STANDARTAI

Dovanojo bendrystę ir artėjančių šv. Velykų džiaugsmą

Ketvirtadienį Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos valgyklos erdvę užpildė garsesnis nei įprasta pradinukų klegesys. Ir tai buvo išties ypatingas gyvybės, energijos bei džiaugsmo šurmulys, nes mažieji tądien kiaušinius margino pasikvietę savo išsiilgtas močiutes. Smagiausia, jog kai kurių močiutės įveikė net daugiau kaip šimtą kilometrų, kad susitiktų su savo anūkais ir kartu pasitiktų artėjančias šv. Velykas.

Suruošė šventę

Profesionalias maitinimo paslaugas šalies, o taip pat – ir Kretingos rajono ugdymo bei kitoms įstaigoms teikianti VšĮ „Bruneros“ jau 3-jį kartą organizavo renginį „Mažosios Velykėlės su močiute“. Visos rajono mokyklos, kuriose maitinimu rūpinasi VšĮ „Bruneros“, galėjo šį renginį pasikviesti į savo ugdymo įstaigą. Kaip pasakojo įstaigos marketingo skyriaus vadovė Silva Petrikauskienė, „Mažosios Velykėlės su močiute“ jau tapo gražia tradicija, kai kuriose Lietuvos mokyklose pavirstančia net pusę dienos trunkančia švente. „Mes, maitintojai, savo kasdienėje veikloje matome kokius mitybos įpročius turi vaikai. Vieni renkasi šiltą, sveikatai palankų mokyklos valgykloje pagamintą maistą, kiti bėga į prekybos centrus pirkti menkaverčių užkandžių. Esame gilai įsitikinę, kad mitybos įpročiai formuojasi šeimoje dar ankstyvoje vaikystėje. Mūsų ,,Mažosios Velykėlės su močiute“ puiki proga už vieno stalo  kelioms kartoms kartu dažant kiaušinius pasikalbėti apie tai, kas sveika, o kas – ne. Taip pat šis renginys suteikia vaikams galimybę išgirsti iš savo močiutės apie šv. Velykų papročius, pajusti bendrystę. Visi žinome, kad giliausiai „įstringa“ vaikystėje, šeimoje, mokykloje įgytos įvairios žinios ir patirtys“, – kalbėjo S. Petrikauskienė.

Renginyje pirmokai sužinojo šv. Velykų pavadinimo kilmę, prisiminė margučių spalvų reikšmę, pasmalsavo, kodėl juos ridename. Anot M. Daujoto progimnazijos 1c klasės mokytojos Nijolės Meškauskienės, nors vaikai kiaušinius dažė ne pirmą kartą, šis renginys leido turimas žinias pagilinti: „Prieš 2 savaites buvome Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centre, susipažinome su natūraliais kiaušinių dažymo būdais. Šiame renginyje – šiuolaikinė dažymo technologija. Manau, kad vaikai turi su viskuo susipažinti. Kiekvienas toks renginys yra prasmingas jau vien dėl to, kad pagilina vaikų žinias.“

Kita pirmokų klasė mokykloje kiaušinius dažė pirmą kartą: „Labai gerai sekėsi, vaikai norėjo išgauti visokių gražių spalvų, noriai dalinosi, keitėsi spalvomis. Labai džiaugiamės šia švente: viskas suruošta, jokių rūpesčių, nereikėjo nei kiaušinių, nei dažų vaikams atsinešti“, – šypsojosi 1d mokytoja Violeta Butnorienė.

Bendrystė ir šv. Velykų laukimas

Žinoma, daugiausia džiaugsmo vaikams atnešė pagrindinė VšĮ „Bruneros“ organizuotos šventės idėja – susitikimas su močiute. Štai Regina Petraitė pas anūkę į Kretingą atvyko iš Šilalės rajone esančio Upynos miestelio, įveikusi daugiau kaip 100 kilometrų. „Įdomiausia, kad aš esu tėtuko mama, o anūkė daugiau laiko yra praleidusi su mamytės mama. Ir ji vis dėlto pasirinko bei pasikvietė mane. Šiandien turėjau būti kitame renginyje, Trečiojo amžiaus universiteto paskutinėje dienoje – universitetą palikau dėl anūkės, norėjau su ja pabūti. Bus pirmas kartas, kai drauge marginsim kiaušinius. Labai prasmingas renginys, o prasmę įžvelgiu anūkės širdelėje: ji tokia miela, žvitri ir kalbi mergaitė“, – susitikimu džiaugėsi R. Petraitė.

Močiutę Rožę Kotryną, gyvenančią Jokūbave, į M. Daujoto progimnazijos valgyklą atlydėjo marti Jolanta. Garbaus amžiaus moteris irgi su anūke pirmą kartą dažė kiaušinius. „Kuo daugiau tokių renginių. Didžiausia prasmė, kad močiutė kartu. Dažniausiai patys jos važiuojam lankyti. Paskui nuvesiu, parodysiu jai savo dukros klasę“, – geromis emocijomis dalinosi Jolanta, ne vieną šventės dalyvį pamokiusi kiaušinių marginimo paslapčių.

O štai močiutė Dalia atskleidė, kad su anūke kiaušinius dažo ne pirmą kartą, be to, yra išbandžiusios įvairių jų gražinimo būdų: „Naudojame visokius augalus, lukštus, esam ir lipdukais klijavusios… Manau, reikia tokių renginių, nes vaikai geriau socializuojasi, įgauna žinių, praktikos. Be to, ir kartu pabūname“, – sakė ji.

Tiesa, ne visų pirmokų močiutės galėjo atvykti į renginį. Kaip pastebėjo mokytoja N. Meškauskienė, šiuolaikiniai seneliai dirba – yra dar jauni. Tačiau kai kuriuos mažuosius atlydėjo kiti šeimos nariai, pavyzdžiui, tėtis Rolandas „pakeitė“ toli gyvenančias sūnaus močiutes: „Sūnus labai prašė, kad ateičiau. Abi močiutės negalėjo atvažiuoti, labai toli gyvena – Šiaulių rajone.“ Nudažę kiaušinius šventės dalyviai skirstytis neskubėjo: bendravo, dalinosi įspūdžiais ir gardžiavosi VšĮ „Bruneros“ virėjų paruoštais skanėstais.

Įrašai po foto (viršelis): VšĮ „Bruneros“ suruoštoje šventėje Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos auklėtiniai drauge su močiutėmis prisiminė šv. Velykų tradicijas, džiaugėsi bendryste ir margino kiaušinius.

Močiutė Rožė Kotryna: Močiutė Rožė Kotryna kartu su anūke kiaušinius dažė pirmą kartą.

Močiutė Regina: Močiutė Regina, kad susitiktų su anūke šioje šventėje, įveikė net daugiau kaip 100-tą kilometrų.

Tėtis Rolandas: Toli gyvenančias močiutes sūnui „pakeitė“ tėtis Rolandas.

 

 

2019-05-07T09:34:52-02:00