fbpx

ISO STANDARTAI

Dalyvavo „skaniame“ projekte

Nacionalinis konkursas ,,Sveikatiada“ kartu su konkurso rėmėjais UAB ,,Pontem” ir VŠĮ ,,Bruneros” nuo šių metų balandžio kvietė visas projekte dalyvaujančias mokyklas ir darželius dalyvauti  Sveikatinimo idėjų konkurse. Simono Daukanto progimnazijos mokytoja Jolanta Vainušienė pasiūlė tęsti praėjusiais metais pradėtą projektą apie moliūgus „Nuo sėklos iki vaisiaus“, kuris šiais metais auginti šią daržovę paskatintų ne tik dvi klases, bet ir visus 1–4 klasių mokinius. Progimnazija jau antrą kartą pateko į šalies nugalėtojų dešimtuką. Veikloms vykdyti skirta 120 eurų.

Projekte dalyvavo 1–4 klasių mokiniai ir jų mokytojos. Projekto tikslas – mokyti vaikus sveikos gyvensenos pagrindų, nes pastebėjome, kad dauguma vaikų nemėgsta vaisių, daržovių ir iš jų pagamintų patiekalų.

Auginti moliūgus mokinių ilgai raginti nereikėjo, nes visus užkrėtė geras praėjusių metų pavyzdys. Pradinukai moliūgus augino klasėse ant palangių, o užaugintus daigelius Mamyčių dienos proga dovanojo savo mamoms.

Vasaros atostogų metu vaikai kartu su tėveliais moliūgus augino darže, o rugsėjo pabaigoje juos atnešė į mokyklą. Didžiausius moliūgus užaugino progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė ir mokytojas Justas Valaitis. Visi kartu pasidžiaugėme gausiu derliumi. Iš užaugintų moliūgų mokiniai kūrė vieną bendrą kompoziciją ,,Akvariumas”. Iš likusių moliūgų ketvirtokai, jų mokytojos Jolanta Vainušienė ir Eglė Žvirzdinienė bei progimnazijos valgyklos darbuotojos virė moliūgų sriubą ir vaišino draugus bei progimnazijos darbuotojus. Tai buvo skaniausia sriuba iš moliūgų.

Esame laimingi, kad dalyvavome ,,skaniame“ projekte ,,Nuo sėklos iki vaisiaus“.

Jaunųjų žurnalistų inf.

2018-10-11T06:47:32-02:00